Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital gorzowski prosi prezydenta o pomoc

Gazeta Wyborcza | 2009-08-24

- Leczymy gorzowian, dlatego miasto powinno nam pomóc - uważa dyrektor gorzowskiego szpitala Andrzej Szmit. Lecznica prosi o 3,5 mln zł. A może nie dostać nawet zapisanych wcześniej w budżecie 500 tys. zł

W tegorocznym budżecie Gorzowa dla szpitala zarezerwowano 500 tys. zł. Te pieniądze miały zostać przeznaczone na dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego, m.in. aparatu rentgenowskiego i sprzętu do szybkiej diagnostyki mikrobiologicznej. Dla gorzowskiej lecznicy to jednak za mało. Na początku sierpnia złożyła w magistracie wniosek o dodatkowe 3,5 mln zł. Chce, aby miasto dorzuciło 1,5 mln na remont Zakładu Mikrobiologii. Potrzebuje też 2 mln zł na zabezpieczenie wkładu własnego wymaganego przy realizacji projektów dofinansowanych z Ministerstwa Zdrowia i Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego - zakupu rezonansu magnetycznego i gamma kamer oraz utworzenia w Gorzowie ośrodka neuronawigacji.

- Funkcjonujemy na terenie Gorzowa, większość naszych pacjentów jest właśnie stąd. I dlatego uważam, że miasto powinno nas wspierać - mówi Andrzej Szmit, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Gorzowie, zarządzanego przez lubuskiego marszałka. Na zwiększenie wsparcia ze strony wojewódzkich władz placówka liczyć nie może. Dlatego zgłosiła się do władz Gorzowa. - Będę jeszcze rozmawiał z prezydentem Jędrzejczakiem i radnymi. Do czasu tych ustaleń nie chcę komentować sprawy. Liczymy na pomoc. Jakie są szanse, że dostaniemy te pieniądze, nie powiem - ucina Szmit.

Jak dowiedziała się "Gazeta", szanse są nikłe. Nieoficjalnie spekuluje się, że miasto może nawet zabrać szpitalowi zapisane wcześniej w budżecie pieniądze. Może za to pomóc w inny sposób, np. podobnie jak przed rokiem, umarzając szpitalowi część podatku. Decyzja zapadnie na najbliższej sesji rady miasta - 26 sierpnia. Wtedy gorzowscy rajcy mają dokonać półrocznej korekty budżetu, bo... - Planowane wpływy do budżetu z podatków i sprzedaży majątku okazały się zupełnie nieosiągalne - przyznaje Zofia Bednarz, wiceprezydent miasta.

Źródło: Gazeta Wyborcza Gorzów

Brak tagów