Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Chorzy nie zgłaszają się po pieniądze z komercyjnych polis

Gazeta Prawna | 2009-08-21

Komercyjni ubezpieczyciele, w przeciwieństwie do ZUS, nie notują istotnego wzrostu liczby wypłat za niezdolność do pracy. Takie polisy są uruchamiane po 60 dniach zwolnienia lekarskiego.

 

Fundusz Ubezpieczeń Społecznych wypłaca coraz większe kwoty osobom, które trafiają na zwolnienia lekarskie. W I półroczu tego roku wypłacił już z tego tytułu 3,2 mld zł, podczas gdy rok wcześniej było to 2,2 mld zł.


Wypłat powinno być więcej

Sprawdziliśmy, jak zwiększona zachorowalność Polaków wpłynęła na wypłaty z komercyjnych polis ubezpieczeń czasowej niezdolności do pracy. W klasycznej formie przewidują one uruchomienie wypłat, jeśli klient zachoruje na tyle, że dostanie tzw. L-4.

Teoretycznie, w tych warunkach, wypłat powinno być więcej.

– W kryzysie zawsze wzrasta liczba roszczeń z opcji tymczasowej niezdolności do pracy wynikającej z choroby. To prawidłowość obserwowana na wszystkich rynkach – mówi Marat Nevretdinov, dyrektor Genworth Financial.

Wyjaśnia, że pracownicy uciekają na zwolnienia lekarskie z obawy przed redukcjami, stąd towarzystwa muszą wypłacać więcej roszczeń i za dłuższe okresy. Nie chce jednak podawać konkretnych danych swojej firmy.

 

Gazeta Prawna

Brak tagów