Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Pieniądze na walkę z A/H1N1

Rzeczpospolita | 2009-08-12

Rada Ministrów postanowiła przyznać ministrowi zdrowia 2,5 mln zł na dofinansowanie zadań związanych z przeciwdziałaniem pandemii grypy wywołanej wirusem A/H1N1. Premier zapowiedział też, że nie przewiduje obecnie podwyższenia składki zdrowotnej - donosi Rzeczpospolita.

Środki będą przeznaczone na wykonywanie badań wirusologicznych w przypadkach podejrzeń zachorowania na choroby wirusowe układu oddechowego w celu identyfikacji osób zakażonych wirusem A/H1N1.

Część z przekazanych funduszy ma być wykorzystana na dokupienie potrzebnego sprzętu diagnostyki wirusologicznej i molekularnej dla laboratoriów wirusologicznych wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych w Warszawie, Gdańsku, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.

Wirus nowej grypy dotarł dotychczas do ok. 160 krajów, gdzie zmarło ok. 800 ludzi, jednak w większości przypadków choroba przebiega łagodnie i nie wymaga hospitalizacji. W Polsce odnotowano ponad 100 zachorowań.

Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że pierwsze dawki szczepionki przeciwko świńskiej grypie powinny być gotowe dla północnej półkuli wczesną jesienią.

 

Rzeczpospolita

Brak tagów