Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Digital Lifestyle 2009

Marek Pilch-Kowalczyk - Alteris Sp. z o.o. | 2009-08-11
Digital Lifestyle 2009

Cyfrowe życie według Apple – pod takim hasłem we wtorek 23 czerwca, odbyła się impreza zorganizowana przez iSource, wyłącznego dystrybutora marki Apple w Polsce. Przez cały dzień, ponad 600 osób miało okazję zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Apple, skierowanymi zarówno do użytkowników domowych, jak i do profesjonalistów.

Odwiedzający mogli bliżej zapoznać się z możliwościami oprogramowania Aperture 2, które w ciekawy i obrazowy sposób zaprezentowali trenerzy Apple Europe, goście specjalni Digital Lifestyle. Pokaz Aperture spotkał się ze sporym zainteresowaniem uczestników i był aktywnie komentowany za pośrednictwem serwisu blip.pl. Inną prezentacją przeznaczoną dla bardziej zaawansowanych użytkowników był pokaz platformy Podcast Producer, oprogramowania do nagrywania i dystrybucji materiałów multimedialnych.

Oczywiście, zgodnie z obietnicą organizatorzy przygotowali także pokazy dla uczestników dopiero raczkujących w cyfrowym świecie Apple. Odwiedzający mogli dowiedzieć się jak w prosty sposób tworzyć cyfrowe treści – strony www, własną muzykę i  filmy dzięki pakietowi iLife 09. Zaprezentowano możliwości pakietu iWork 09, który jest doskonałym wsparciem nie tylko dla użytkowników pracujących w środowisku domowym, ale także dla tych, którzy chcą rozwijać własną firmę. Uczestnicy mogli się przekonać jak łatwo mogą sami tworzyć meteriały marketingowe i wykorzystywać technologię Apple do rozwoju włąsnego biznesu. Eksperci Apple Europe zaprezentowali jak w 5 min, przy pomocy opisywanych programów, w sposób intuicyjny, użytkownik jest w stanie stworzyć multimedialną, wieloplatformową stronę internetową, zaoszczedzając przy tym swój czas i pieniądze. Zarówno rodzina iPodów, jak i komputery iMac, a także pakiety oprogramowania iLife i iWork  - te produkty pokazano szerokiej publiczności w sposób lekki, łatwy i przyjemny.

– Chcieliśmy żeby wszyscy znaleźli dla siebie interesujące prezentacje i warsztaty. Patrząc na frekwencję i miny osób opuszczających Multikino po zakończeniu Digital Lifestyle, plan został wykonany. – przekonuje Dominika Piórecka, specjalista ds. marketingu w iSource S.A.

Obok funkcji prezentacyjnej, event w warszawskim Multikinie miał spełniać również rolę biznesową, stąd w jego programie pojawiły się pozycje dedykowane dla obecnych i potencjalnych partnerów handlowych oraz konkretnych segmentów rynku. Partnerzy mogli zapoznać się z pełnym portfolio ponad 40 marek znajdujących się obecnie w ofercie iSource. Z kolei w sesjach dedykowanych segmentom rynku, zaprezentowano oprogramowanie do przeglądania i tworzenia wielowymiarowych rekonstrukcji obrazów - medycznych Alteris OsiriX.

Partnerem tej sesji była firma Alteris oferująca profesjonalne usługi dla rynku medycznego i będąca jednocześnie partnerem firmy iSource.

Tematem przezentacji Alteris była Nowoczesna medycyna w oparciu o technologię Apple. Zaprezentowano najnowsze rozwiązania z zakresu nauki i medycyny oparte na technologii Apple. Przedstawiono Alteris OsiriX – polską wersję słynnej już przeglądarki DICOM oraz oprogramowania do tworzenia wielowymiarowych wizualizacji. Eksperci Wyjaśnili jak działa Teleradiologia na podstawie rozwiązania OsiriX Server oraz odpowiadali na pytania, dlaczego warto używać komputerów Mac w służbie zdrowia

Swoje prezentacje i stoiska prowadzili również inni partnerzy organizatora. Firma Canon pokazała najnowszy aparat  EOS 5D Mark II. Użytkownicy mogli zapoznać się także z urządzeniami marki Denon, iOmega, iDowell i HP.

Tradycyjnie, event zakończył się losowaniem nagród wśród gości Digital Lifestyle. Wylosowani szczęśliwcy opuszczali warszawskie Multikino z niezwykle atrakcyjnymi nagrodami. Tym razem były to m.in. iPody nano, dyski zewnętrzne iOmega oraz aparaty fotograficzne marki Canon.