Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lekarz pracuje 240 godzin na tydzień

Gazeta Wyborcza | 2009-08-10

Są lekarze, którzy pracują 240 godzin w tygodniu, choć tydzień to tylko 168 godzin. To przykład na oszukiwanie NFZ-tu - donosi Gazeta Wyborcza.

Sposób jest prosty. Dany specjalista ma umowy z kilkoma przychodniami i wszystkie wykazują, że u nich przyjmował. Po zsumowaniu godzin przyjęć okazuje się, że lekarz musiałby siedzieć w pracy od rana do nocy i to byłoby jeszcze mało. Narodowy Fundusz Zdrowia ma w tej chwili system informatyczny, który wyłapuje takie "kwiatki".

Naczelnik Wydziału Świadczeń Zdrowotnych Beata Gawelska wyjaśnia, że podpisując umowę z Funduszem każda przychodnia deklaruje, kto będzie w niej przyjmował i w jakich godzinach. Potem, by otrzymać pieniądze za wykonane świadczenia placówka przedstawia zestawienie wizyt. I bywa, że jedno się z drugim nie zgadza. - Wtedy nasz system informatyczny alarmuje, że dany lekarz w danym dniu nie jest wykazany w umowie i my takie wizyty kwestionujemy - tłumaczy Gawelska. Dotyczy to m.in. sytuacji, gdy lekarze się zamieniają i zamiast wybitnego specjalisty np. profesora Kowalskiego w przychodni przyjmuje lekarz bez specjalizacji, doktor Nowak.

 

Gazeta Wyborcza

Brak tagów