Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Pielęgniarki się nie poddają

Rzeczpospolita | 2009-08-10

W związku z fiaskiem sobotnich negocjacji pielęgniarki z Radomskiego Szpitala Specjalistycznego kontynuują strajk generalny. Lecznicy grozi zawieszenie działalności i ewakuacja chorych, ale mimo to od rana w niedzielę szpital ma ostry dyżur i przyjmuje pacjentów - informuje Rzeczpospolita.

Jak powiedział dyrektor szpitala Andrzej Pawluczyk, chorzy wymagający pomocy nie są odsyłani do innych lecznic, bo na razie opieka pielęgniarka zapewniona jest na minimalnym poziomie.

- Wszystkie oddziały, oprócz chirurgicznego, pracują w trybie ostrodyżurowym - stwierdził Pawluczyk.

Szefowa szpitalnego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Anna Trzaszczka powiedziała, że siostry znów znalazły się w punkcie wyjścia.

- Mamy nadzieję, że przybędzie do nas wojewoda, że zostanie powołany sztab kryzysowy, bo sytuacja jest bardzo trudna i może dojść do narażenia życia pacjentów - stwierdziła.

 

Sobotnie negocjacje między pielęgniarkami a dyrekcją szpitala i prezydentem Radomia Andrzejem Kosztowniakiem trwały kilka godzin.

Dyrektor szpitala zaproponował pielęgniarkom, że przeznaczy dla nich pieniądze, które lecznica ma otrzymać z Narodowego Funduszu Zdrowia z tytułu tzw. nadwykonań za pierwsze półrocze br. - w sumie ok. 1,2 mln zł.

 

Rzeczpospolita

Brak tagów