Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Monitory dla pacjentów

Gazeta Wyborcza | 2009-08-05

Zamiast tabliczki przy gabinecie lekarskim monitor, a na nim prócz danych lekarza numer przyjmowanego właśnie pacjenta. Wizyty w przychodniach mają się stać wkrótce mniej kłopotliwe. Ale nie we wszystkich - donosi Gazeta Wyborcza.

System IT o nazwie Quan, który opracowała trójka opolan, ma ułatwiać przede wszystkim życie pacjentom. - Tam, gdzie są bardzo długie kolejki, można iść do domu i w internecie obserwować, z którym numerem pacjent jest właśnie przyjmowany przez lekarza. Nie trzeba więc cały czas siedzieć w poczekalni. Jeśli zaś pacjent jest spoza miejscowości, gdzie znajduje się przychodnia, to jego rodzina może zobaczyć, że zbliża się czas wizyty i pojechać po tę osobę - wyjaśnia Grzegorz Stolarczyk, jeden z twórców systemu. - A dla tych, którzy zostaną w kolejce, będzie w poczekalni ciekawiej, bo na monitorach oprócz reklam dotyczących ochrony zdrowia i profilaktyki pokażą się też wiadomości ze świata, kraju i miasta. Także komunikaty danej przychodni. Ekrany oczywiście są bez fonii, by nie przeszkadzały pacjentom - mówi.

System bez żadnych kabli łączy się za pomocą serwera i stacji Wi-Fi, będzie więc dostępny też w przychodni internet bezprzewodowy. - Można w kolejce pracować na laptopie - dorzuca Stolarczyk.

 

Gazeta Wyborcza

Brak tagów