Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Jak opodatkowane są pakiety medyczne

Prawna | 2009-08-03

Pracownik, który otrzymuje od pracodawcy pakiet medyczny, będzie musiał jego wartość uwzględnić w zeznaniu rocznym. Wolna od PIT jest jedynie opieka medyczna, którą pracodawca ma obowiązek zapewnić - informuje Gazeta Prawna.

Zgodnie z zasadą powszechności opodatkowania podatkowi dochodowemu od osób fizycznych podlegają wszelkiego rodzaju dochody, z wyjątkiem dochodów wymienionych w art. 21, 52, 52a i 52c ustawy o PIT oraz dochodów, od których na podstawie Ordynacji podatkowej zaniechano poboru podatku. Oznacza to, że każda zarobiona złotówka podlega opodatkowaniu.

Zasada ta dotyczy także nieodpłatnych świadczeń otrzymywanych np. przez pracowników od pracodawcy. Takim nieodpłatnym świadczeniem, jakie firmy proponują swoim pracownikom, są m.in. pakiety medyczne. Ich wartość stanowi przychód opodatkowany PIT. Pracodawca będzie musiał więc od jego wartości pobrać zaliczkę na podatek, a pracownik wykaże go w rocznym zeznaniu podatkowym.

 

Gazeta Prawna

Brak tagów