Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kary 2 mln zł dla trzech warszawskich szpitali

Życie Warszawy | 2009-07-31

Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nałożył na trzy warszawskie szpitale kary w wysokości blisko 2 mln zł. Nie przyjęły one reportera TVN24, który w ramach prowokacji dziennikarskiej podawał się za chorego na świńską grypę.

Decyzja o karze została podjęta. Pisma zostaną wkrótce wysłane; powinny dotrzeć w ciągu dwóch-trzech dni - poinformowało biuro prasowe Funduszu. Wysokość kary zależy od kontraktu szpitala z NFZ. NFZ nałożył ponad 1 mln zł na szpital MSWiA, 500 tys. zł na Szpital im. Orłowskiegoi 400 tys. na Szpital Czerniakowski.

Jednocześnie NFZ wystosował pismo do organów założycielskich tych szpitali z "wnioskiem o wyciągnięcie konsekwencji". Dziennikarz stacji udawał turystę, który wrócił z Hiszpanii z objawami choroby. W szpitalu MSWiA lekarze kazali mu jechać do szpitala zakaźnego na ul. Wolską. Nieprzyjęto go też w Szpitalu im. Orłowskiego i w Czerniakowskim.

- W okresie wakacyjnym szpital im. Orłowskiego przyjął na siebie dodatkowe obowiązki; mamy około 4 mln zł nadwykonań; trzeba zapłacić za leki, sprzęt - powiedział dyrektor szpitala im. Orłowskiego Jan Czeczot. - Czy ubezpieczeni zdają sobie sprawę, że te 500 tys. zł to będzie o 500 tys. zł mniej dla pacjentów? - zapytał.

Zapowiedział, że w szpitalu zostanie zorganizowana konferencja prasowa w tej sprawie.

 

Życie Warszawy

Brak tagów