Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Fuzja szpitali nieunikniona

Gazeta Wyborcza | 2009-07-28

 Decyzja już właściwie zapadła, szpital neuropsychiatryczny stanie się częścią wojewódzkiego. Połączone placówki zaczną działać razem od lutego przyszłego roku - informuje Gazeta Wyborcza.

- Takie rozwiązanie przyniesie niemałe korzyści, choć na razie nie jestem w stanie powiedzieć, ile to będzie. Pomysł zaakceptował już zarząd województwa, teraz będziemy to rekomendować radnym - tłumaczy Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

O tym, że warto połączyć Wojewódzki Szpital Zespolony i Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Opieki Neuropsychiatrycznej, mówi się od prawie roku. Obie placówki podlegają samorządowi województwa, poza tym budynki sąsiadują ze sobą. Zdaniem pomysłodawców połączenie szpitali przyniosłoby duże oszczędności, m.in. będzie jedna kuchnia, księgowość, statystyka czy laboratorium. Te argumenty przemówiły do zarządu województwa, a wcześniej zostały zaakceptowane jednogłośnie przez radnych Komisji Zdrowia Sejmiku. - Szpital wojewódzki rozwija się bardzo dynamicznie, myślę że neuropsychiatria tylko na tym zyska - uważa Marek Bogusławski, przewodniczący komisji. Ostateczna decyzja o połączeniu szpitali należy teraz do radnych sejmiku, na przegłosowanie uchwały mają czas do końca października. Trudno przypuszczać, by odrzucili projekt zarządu województwa, bo to się przy słabej opozycji w sejmiku nie zdarza.

 

więcej w Gazecie Wyborczej

Brak tagów