Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Łagodniejsze wymogi dla szpitali

Dominika Sikora, Gazeta Prawna | 2009-07-16

Właściciele przychodni, gabinetów lekarskich i szpitali nie będą musieli dostosowywać budynków do bardzo restrykcyjnych wymogów - informuje Gazeta Prawna.
 

Resort zdrowia przesłał do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia określającego wymagania fachowe i sanitarne dla pomieszczeń oraz urządzeń zakładów opieki zdrowotnej. Jeżeli wejdzie w życie, to przestanie obowiązywać rozporządzenie sprzed trzech lat. To właśnie zmiany tych przepisów domagali się dyrektorzy placówek medycznych i samorządy.

W projekcie nie ma już wymogu opisywania w bardzo szczegółowy sposób wszystkich niezbędnych zmian budowlanych, jakie powinny przeprowadzić poszczególne rodzaje placówek ochrony zdrowia.

Spełnienie dotychczasowych wymogów przez szpitale i przychodnie miało kosztować nawet 14 mld zł. Co dziesiąty budynek szpitalny jest pod ochroną konserwatora zabytków, a 40 proc. szpitali wymaga remontów i zakupu nowego sprzętu medycznego.

Resort zdrowia, łagodząc wymogi, nie zdecydował się jednak na zmianę daty, do której wszystkie ZOZ będę musiały spełnić warunki techniczne i sanitarne. Wciąż mają na to czas do końca 2012 roku.

 

Gazeta Prawna 16.07.09

Brak tagów