Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Korupcja w służbie zdrowia - jest kolejny akt oskarżenia

Wirtualna Polska | 2009-07-16

Kolejny akt oskarżenia w sprawie tzw. afery korupcyjnej w służbie zdrowia skierowała do sądu prokuratura. Dotyczy on kierownika bloku operacyjnego w Szpitalu Wojewódzkim w Zamościu -Jerzego W. i przedstawiciela firmy Johnson&Johnson - Szymona G - podaje Wirtualna Polska.

Według prokuratury Jerzy W., będący jednocześnie członkiem szpitalnej komisji przetargowej, od 2003 do 2007 roku dziewięciokrotnie przyjął łapówki od przedstawicieli dwóch firm farmaceutycznych w zamian za korzystne dla tych firm rozstrzygnięcie przetargów na dostawy sprzętu medycznego dla szpitala.

- Łącznie chodzi o korzyści majątkowe w kwocie ponad 30 tys. zł, w tym pobyt wypoczynkowy dla dwóch osób w hotelu w Kazimierzu Dolnym za ponad 3 tys. zł - poinformował naczelnik wydziału ds. przestępczości gospodarczej w Prokuraturze Okręgowej w Radomiu Mariusz Potera.

Z kolei Szymonowi G., przedstawicielowi firmy J&J, prokuratura zarzuciła, że to on w 2004 roku w formie łapówki sfinansował pobyt Jerzego W. i jego żony w Kazimierzu.

Obaj oskarżeni przyznali się do popełnienia zarzuconych im czynów. - Szymon G. złożył zaakceptowany przez prokuratora wniosek o dobrowolne poddanie się karze w wymiarze 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata i grzywnę w wysokości 3 tys. zł - dodał Potera.

 

Wirtualna Polska 16.07.09

Brak tagów