Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Akredytacje szpitali za pieniądze z UE

Beata Lisowska, Gazeta Prawna | 2009-07-15

Szpitale ubiegające się o akredytację mogą zyskać nawet 35 tys. zł dzięki unijnemu dofinansowaniu. Jednak te, które nie zgłosiły się do projektu w ubiegłym roku, nie mają szans na certyfikat - informuje Gazea Prawna.
 

Projekt Wsparcie procesu akredytacji zakładów opieki zdrowotnej, realizowany przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie, cieszy się ogromnym zainteresowaniem szpitali.
Długa lista chętnych ZOZ

Kwalifikacja szpitali do projektu odbyła się w ubiegłym roku. Jednak przez cały czas wpływają nowe kwestionariusze rekrutacyjne. W marcu został zwiększony budżet projektu, który wynosi obecnie około 7,8 mln zł. Pozwoli to na objęcie wsparciem do 2014 roku 220 szpitali. Jednak na liście chętnych do poddania się akredytacji za pieniądze z Unii Europejskiej są aż 244 ZOZ.

– Dlatego nie przewidujemy kolejnego naboru. Dodatkowa kwalifikacja, która odbędzie się jesienią, obejmie tylko szpitale, które znajdują się na liście rezerwowej – mówi Aleksandra Banaszewska z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.


więcej...
Gazeta Prawna 15.07.09

Brak tagów