Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"TVN24": Szpitale do spółek mimo weta

TVN24 | 2008-11-20

- Przekształcanie szpitali w spółki prawa handlowego w myśl prawa – będzie tak czy inaczej, nawet mimo weta prezydenta - zapowiedziała w "Magazynie 24 godziny" minister zdrowia Ewa Kopacz.

 

W jaki sposób rząd chce tego dokonać? - Jest plan ratunkowy - odpowiedziała enigmatycznie minister. Podobny plan, zapewniał Jarosław Gowin (PO, , jest też dla emerytur pomostowych.

Ewa Kopacz nie zdradziła jednak szczegółów rządowego planu na wypadek prezydenckiego weta. - Te ustawy będą realizowane, ale na pewno nie tak sprawnie - powiedziała w TVN24. - Będą rozporządzenia i programy restrukturyzacyjne, będę walczyć o każdego pacjenta - uchyliła rąbka tajemnicy minister.

Jak podkreśliła, jeśli prezydent nie podpisze pakietu ustaw zdrowotnych, "popełni swój życiowy błąd" i odpowie za to przed wyborcami. Kopacz przyznała, że liczy na to, że ustawy zostaną podpisane.

Według niej, pakiet zdrowotny jest wielkim sukcesem rządów Platformy, bo rozpoczyna kompleksową reformę systemu zdrowia.

Dodała, że komercjalizacja szpitali była od samego początku wpisana w program PO. – Nie mogłam od niego odstąpić - powiedziała.
 
Co zyskają pacjenci? - Chcemy zaproponować Polakom dobrze funkcjonujące szpitale - odpowiedziała minister i zapewniła, że jeśli obecnie zostaną wprowadzone "odpowiednie mechanizmy, żeby szpitale się nie zadłużały", to reforma ta da spodziewany efekt. - Chodzi o zmianę sposobu zarządzania szpitalami, tak, by zarządzający ponosili odpowiedzialność także cywilną za funkcjonowanie tych placówek - tłumaczyła Kopacz.

 

15.11.2008, tvn24.pl

Brak tagów