Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpitale mają kontrakty z NFZ

Grzegorz Lisicki, Gazeta Wyborcza Stołeczna | 2009-07-13

Większość stołecznych szpitali podpisała umowy na finansowanie usług medycznych w drugim półroczu. Na placu boju pozostały trzy, twardo negocjując wysokość kontraktu. A na to półrocze NFZ zapowiada o wiele mniej pieniędzy - informuje Gazeta Wyborcza Stołeczna.

Półroczne kontrakty z NFZ skończyły się szpitalom pod koniec czerwca. Choć większość już podpisała warunki określające zasady finansowania ich działalności na następne półrocze, to trzy szpitale wciąż takich kontraktów nie mają: Instytut Matki i Dziecka, Instytut Hematologii i Centrum Zdrowia Dziecka. Czasu na negocjacje zostało już niewiele, bo tylko do końca lipca.


Tymczasem NFZ ma coraz większe kłopoty finansowe. W zeszłym roku miał 256 mln zł nadwyżki, bo rozpędzona gospodarka powodowała, że do kasy funduszu wpływało więcej pieniędzy ze składek zdrowotnych. Te czasy się już skończyły. - W tym roku będziemy mieli 200 mln zł niedoboru - szacuje Wanda Pawłowicz z NFZ.


To oznacza mniej pieniędzy na tzw. POZ, czyli podstawową opiekę medyczną (mniej o 90 mln zł) i 110 mln mniej na refundację leków.

 

Gazeta Wyborcza Stołeczna 13.07.09

Brak tagów