Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital okulistyczny w dawnym hotelu

Gazeta Wyborcza | 2009-07-10

Wreszcie wyjaśnił się problem szpitala okulistycznego w Witkowicach - placówka zostanie przeniesiona do budynku na Wzgórzach Krzesławickich.

- W czwartek wojewoda przekazał szpitalowi budynek dawnego hotelu robotniczego na Wzgórzach Krzesławickich 17b. Ma on pięć kondygnacji i ponad 4750 m kw. powierzchni. Budynek był przez pewien czas zajmowany przez policję, a od roku 2007 nie jest przez nikogo używany. Teraz będzie tam szpital - informuje Małgorzata Woźniak, rzeczniczka prasowa wojewody małopolskiego.

Wojewódzki Szpital Okulistyczny musi opuścić budynki w Witkowicach, bo upomniał się o nie właściciel, czyli Uniwersytet Jagielloński. Uczelnia w 2004 roku wygrała proces o prawo własności do terenów i znajdujących się na nich obiektów szpitalnych. Władze uczelni proponowały współpracę z uniwersytecką okulistyką, ale te propozycje nie znalazły uznania. Według jednej z koncepcji okulistyka dzieci miałaby zostać przyłączona do szpitala w Prokocimiu, a dla dorosłych - do Szpitala Uniwersyteckiego.

Nic z tych pomysłów nie wyszło. Pracownicy nie chcieli być wchłonięci przez uniwersyteckie struktury, tylko pracować samodzielnie. Budynek już mają. Ale to dopiero początek, bo nowa siedziba wymaga remontu i adaptacji. Na to potrzebne są pieniądze. - Według wstępnych wycen adaptacja pochłonie 20 mln zł. Na remont mamy rok, sądzę, że zdążymy - mówi Wojciech Kozak, wicemarszałek województwa małopolskiego, któremu szpital podlega. Wydatków się nie boi. - Według naszej wiedzy procedury okulistyczne są najbardziej opłacalne po kardiologii inwazyjnej i kardiochirurgii. Jesteśmy więc pewni sukcesu ekonomicznego tego przedsięwzięcia - twierdzi marszałek.

Szpital traci prawo do przebywania w uniwersyteckich budynkach w Witkowicach jesienią przyszłego roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

Brak tagów