Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Poczekamy na luksusy w szpitalu wojewódzkim

Małgorzata Siuta/Gazeta Wyborcza Płock | 2009-07-07

W starej części szpitala na Winiarach tłok. Obok prawie gotowy, pachnący świeżością nowiutki pawilon - świeci pustkami. Kiedy skorzystają z niego pacjenci? Wciąż nie wiadomo, bo dyrekcja szpitala i wykonawca nie potrafią się ostatecznie dogadać co do odbioru obiektu. Kolejne rozmowy we wtorek - podaje Gazeta Wyborcza.

Budowa nowego segmentu to największa inwestycja w historii ponad 35-letniego szpitala. Nic dziwnego, że budzi emocje. Tym bardziej, że zgodnie z zapowiedziami inwestycja ma znacznie poprawić warunki pobytu pacjentów na oddziałach. Nie tylko na tych, które przeniosą się do nowego pawilonu. Dzięki przeprowadzce luźniej zrobi się też w starym skrzydle.

Łącznie z piwnicą nowy segment ma cztery kondygnacje. Wprowadzą się do niego m.in. chemioterapia, część poradni onkologicznej, neurologia, nefrologia ze stacją dializ, uruchomiona zostanie dodatkowa dializoterapia otrzewnowa. Będą również apteka szpitalna, kaplica, sala konferencyjna, punkt krwiodawstwa. Dużą część drugiego piętra zajmie oddział dziecięcy. Większy o kilkanaście łóżek niż początkowo planowano.

Kiedy o rozbudowie szpitala pisaliśmy w październiku, dyrektor szpitala Stanisław Kwiatkowski zapowiadał, że budynek będzie gotowy do odbiorów zgodnie z planami, czyli na przełomie lutego i marca. W marcu zapewniał, że prace potrwają najwyżej do końca kwietnia. Opóźnienie wynikało ze zmiany przeznaczenia budynku, czyli decyzji o powiększeniu oddziału dziecięcego. Potem około miesiąca miały potrwać wszystkie odbiory. Następnie w planach było wyposażanie oddziałów. Pacjenci mieli z nich skorzystać po wakacjach.

Zgodnie z tym harmonogramem na oddziały powinny już trafiać pierwsze sprzęty.

Tymczasem w nowym skrzydle szpitala cisza. Budowlańcy już się wyprowadzili, pozostały tylko pojedyncze osoby. Dlaczego nic się nie dzieje? Po odpowiedź na to pytanie kierownik budowy odsyła nas do dyrektora szpitala. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że szpital jeszcze nie odebrał budowy od firmy Grupa 3J. Budynek odebrali już natomiast sanepid, straż pożarna, Państwowa Inspekcja Pracy.

 

Gazeta Wyborcza Płock 07.07.09

Brak tagów