Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Medicover: porody wkrótce, operacje od września

Ewa Zwierzchowska, Życie Warszawy | 2009-07-06

Prywatny wieloprofilowy szpital w Wilanowie rusza w poniedziałek. Na razie będą tylko badania diagnostyczne i zapisy na operacje. Pierwsze zabiegi – pod koniec lipca.
 

Prywatny szpital Medicover nastawia się na obsługę swoich pacjentów abonamentowych. Szpitalne oddziały m.in. ginekologia i położnictwo, pediatria, chirurgia, intensywna terapia oraz sale operacyjne będą uruchamiane stopniowo. Działać zacznie także centrum diagnostyki endoskopowej. Inauguracyjną fetę z udziałem władz miasta Medicover zorganizuje na początku września. Lecznica jest przygotowana na przeprowadzenie 4 tys. operacji rocznie. Nie zamierza jednak włączyć się do „ostrych dyżurów” w stolicy.

Jako pierwsza zacznie działać porodówka. To odpowiedź prywatnej lecznicy na wakacyjną zapaść w szpitalach publicznych. Rodzące będą miały w Wilanowie 7 sal porodowych oraz 21 pokoi dla rodzin. Trzeba się jednak liczyć z wydatkami: pakiet porodowy to 12 tys. zł. Dlaczego aż tyle? – Chcemy, aby pacjentka miała pewność, że jeśli będą komplikacje, nie dopłaci – tłumaczy Mateusz Sobula z Medicovera.
Z opieki skorzystają głównie pacjenci, którzy wykupili abonament czy polisę w Medicover.

– Naszą ofertę kierujemy także do osób, które zapłacą jednorazowo za każde zrealizowane świadczenie – podkreśla Bartosz Maciejewski, rzecznik Medicover.
Zarówno właściciele „starych” abonamentów, prawie 300 tys. osób, jak i pacjenci płacący jednorazowo, będą mogli korzystać ze szpitala od razu. Nowi klienci, którzy dopiero planują wykupić ubezpieczenie, poczekają. Miesięczna składka za pełną opiekę ambulatoryjną i szpitalną dla 30-letniego mężczyzny to 281 zł, a dla 30-letniej kobiety 322 zł.

 

Życie Warszawy 06.07.09

Brak tagów