Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpitale ogrzeją wodę na porodówce słońcem

Mirosława Dulat, Artur Brykner/Gazeta Wyborcza Gorzów | 2009-07-06

Baterie słoneczne ogrzeją wodę w największych lubuskich szpitalach. W Gorzowie inwestycja pozwoli zaoszczędzić rocznie nawet ponad pół miliona złotych. Podobny, mniejszy zestaw baterii pojawi się również w zielonogórskiej lecznicy - czytamy w GW.

Oba szpitale wojewódzkie otrzymały z puli na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dotacje z Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Szpital w Zielonej Górze dostał ok. 600 tys. zł, gorzowska lecznica ponad 2,5 mln zł.


Zielona Góra na początek stawia na kolektory słoneczne w budynku, w którym dziś mieści się położnictwo, ginekologia, neonatologia i onkologia. To jedyny gmach w szpitalnym kompleksie, który ma płaski dach. To właśnie na szczycie budynku będą zamontowane baterie.


Gorzowska inwestycja będzie dużo większa niż ta w Zielonej Górze. W lecznicy powstanie największy w regionie i drugi co do wielkości w Polsce park z bateriami słonecznymi. Baterie zajmą powierzchnie niemal 900 m kw. Staną na niezabudowanej działce przy ul. Dekerta. Ekologiczne ogrzewanie wody ma znacznie obniżyć opłaty eksploatacyjne zadłużonej lecznicy.
 

Gazeta Wyborcza Gorzów  06.07.09

Brak tagów