Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Reanimacja szpitali

Życie Warszawy | 2009-07-02

Miasto musi znaleźć 180 mln zł na spłatę długu czterech szpitali. To warunek przekształcenia ich w spółki i jedyny sposób uratowania przed likwidacją - informuje Życie Warszawy.
 

Pierwsze szpitale, które mają być przekształcone w spółki prawa handlowego, to: na Solcu, Praski, Grochowski i Czerniakowski. Zadłużenie lecznic sięga ok. 180 mln zł. Jeśli miasto podejmie decyzję o przekształceniu ich w spółki, może liczyć na pomoc państwa. Z budżetu ratusz dostanie na spłatę ich długów 60 mln zł, 120 mln musi wyłożyć sam.

Jednak aby doszło do przekształceń szpitali w spółki, w przyszłym tygodniu Rada Warszawy musi przyjąć specjalną uchwałę. Dodatkowo wymagana jest zgoda związków zawodowych, personelu i rad społecznych lecznic.

Teraz zadłużone stołeczne lecznice to bomby zegarowe. Wczoraj lekarze w szpitalu na Solcu (47 mln zł długu) szykowali się do strajku. Powód? Od trzech miesięcy nie dostają pensji, a w placówce brakuje pieniędzy nawet na leki.

Jednak medycy nie odeszli od łóżek pacjentów. Dali ratuszowi dwa tygodnie kredytu zaufania. W tym czasie urzędnicy mają negocjować z firmami windykacyjnymi i ZUS.

 

Życie Warszawy 02.07.09

Brak tagów