Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szef NFZ na Dolnym Śląsku zostanie odwołany

Marzena Kasperska/Gazeta Wyborcza Wrocław | 2009-07-01

Krzysztof Dworak, dyrektor dolnośląskiego oddziału NFZ, wkrótce straci stanowisko. Jego odwołania domaga się prezes funduszu Jacek Paszkiewicz - podaje Gazeta Wyborcza Wrocław.
 

Pismo z prośbą o opinię na temat odwołania dyrektora Dworaka przyszło do rady dolnośląskiego oddziału w poniedziałek. To formalność, bo rada nie może zablokować zwolnienia dyrektora.

Dworak kieruje dolnośląskim NFZ od marca ubiegłego roku. Wcześniej pracował w PZU. Nie miał opinii sprawnego menedżera. Na przełomie roku oddział nie podpisał na czas umów z przychodniami, w wyniku czego przez pierwszy tydzień stycznia prawie połowa dolnośląskich placówek nie pracowała. O sprawie zrobiło się głośno w całej Polsce. Ministerstwo Zdrowia powołało specjalną komisję, która stwierdziła niewłaściwy nadzór dyrektora nad komisjami ustalającymi warunki kontraktów.

Przed tygodniem Dworak po raz drugi nie sprawdził się w roli menedżera. Chciał obciąć szpitalom o prawie 30 proc. kontrakty na drugie półrocze. Dyrektorzy szpitali zbuntowali się i odmówili ich podpisania. Dopiero po ostrej interwencji resortu zdrowia, wojewody i marszałka Dworak zgodził się przedłużyć umowę na dotychczasowych warunkach.

 

Gazeta Wyborcza Wrocław 01.07.09

Brak tagów