Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Podlaskie. 11 mln euro z UE w konkursie dla szpitali i przychodni

Gazeta Wyborcza | 2009-06-25

11 mln euro z UE mogą dostać podlaskie szpitale i przychodnie, m.in. na sprzęt medyczny, w ramach ogłoszonego w środę konkursu na najlepsze projekty w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego - podaje GW.

Ogłoszenia o naborze wniosków ukazały się w środę w prasie. Wnioski szpitale mogą składać od środy do 24 lipca - informuje zarząd województwa podlaskiego.

Szpitale mogą dostać pieniądze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego - w szczególności do leczenia chorób układu krążenia i nowotworów: mammografy, tomografy komputerowe, sprzęt do angiografii, koronarografii, aparaty USG, EKG, EEG, aparaty do hemodializy, endoskopy.

Można też ubiegać się o pieniądze na przebudowę, rozbudowę obiektów, by spełniały obowiązujące normy w tym zakresie, przebudowę i wyposażenie sal operacyjnych.

Wnioski o dotacje mogą składać samorządy, które są organami prowadzącymi jednostek ochrony zdrowia, szpitale, przychodnie i poradnie, które są prowadzone przez samorządy lub samorządy mają w nich udziały większościowe. Mogą też korzystać z dotacji ZOZ-y niepubliczne - pod warunkiem, że wszystkie dochody osiągają na podstawie kontraktów z NFZ. W konkursie mogą też brać udział organizacje pozarządowe non profit.

W konkursie nie mogą natomiast startować szpitale prowadzone przez ministerstwa czy publiczne uczelnie medyczne.

Według kursu euro na dzień ogłoszenia konkursu kwota, o jaką mogą łącznie ubiegać się szpitale i przychodnie, to 49,4 mln zł.

 

Gazeta Wyborcza 25.06.09

Brak tagów