Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Pieski los pacjenta w wolnej Polsce

Maria Bielicka/Gazeta Wyborcza Poznań | 2009-06-23

Choć zmian trudno nie dostrzegać, prawdziwa reforma służby zdrowia wciąż przed nami. Potrzebują jej zwłaszcza pacjenci i pielęgniarki. W najlepszej sytuacji są wciąż niezadowoleni lekarze - podaje GW.
 

Takie wnioski płyną z wczorajszej konferencji podsumowującej efekty przemian, które dokonały się w ochronie zdrowia w minionych 20 latach, z punktu widzenia dyrektorów szpitali, pracowników ochrony zdrowia, pacjentów i systemu ubezpieczeń zdrowotnych.

Lista życzeń była o wiele dłuższa niż lista spraw, które udało się załatwić, bo - jak wynika z dyskusji - sukces jest właściwie tylko jeden: szpitale i przychodnie usamodzielniły się i dzięki temu nikt im już niczego nie narzuca.

Postulatów za to jest co niemiara. Dyrektorzy szpitali mówili o nieuczciwej wycenie przez NFZ usług medycznych, zwłaszcza na oddziałach ratunkowych. Jacek Łukomski, szef szpitala przy ul. Lutyckiej zwrócił uwagę na brak planowania i monitorowania naszych potrzeb zdrowotnych, a to właśnie powinno być podstawą do zawierania przez fundusz kontraktów. Łukomski ubolewał też, że nie ma systemu, który zmuszałby lekarzy rodzinnych do kierowania pacjentów na badania diagnostyczne. - Zamiast płacić za badania, wolą wysyłać pacjentów do szpitala - podsumował.
 

Gazeta Wyborcza Poznań 23.06.09

Brak tagów