Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital ortopedyczny oficjalnie otwarty

Iwona Hajnosz/Gazeta Wyborcza Kraków | 2009-06-19

 Kardynał Dziwisz poświęcił, prezydent Majchrowski zaszczycił - nowy szpital ortopedyczny na Woli Justowskiej w Krakowie został w czwartek oficjalnie otwarty, podaje GW.
 

Szpital Ortopedicum chciałby przyjmować pacjentów ubezpieczonych w NFZ-ecie, ale nie ma kontraktu. Za wszystkie operacje trzeba tutaj płacić z własnej kieszeni. Za to pacjenci mają szansę na operacje z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu. - Operujemy stawy kolanowe, wykorzystując system nawigacji OrthoPilot, który umożliwia perfekcyjne wszczepianie sztucznych stawów. To system, który działa podobnie jak nawigacja w aucie. Pomaga chirurgowi umieścić implant w najlepszej możliwej pozycji. A to przekłada się na szybszy powrót pacjentów do formy - wyjaśnia Artur Gądek, ortopeda, a zarazem szef kliniki. Koszt takiego zabiegu to 16 tys. zł. Cena obejmuje protezę, samą operację, tygodniowy pobyt, rehabilitację i wyżywienie pacjenta.

To duży wydatek, ale za to chory otrzymuje troskliwą opiekę i nie czeka w kolejce na zabieg. W przeciwieństwie do innych placówek w Krakowie, gdzie na tego typu operacje trzeba czekać miesiącami.

Wyposażenie placówki już pochłonęło kilkanaście milionów złotych, a w budowie jest jeszcze basen i dodatkowe sale do rehabilitacji pacjentów po operacji i fizjoterapii.

 

Gazeta Wyborcza Kraków 19.06.09

Brak tagów