Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Porodówki za zamkniętymi drzwiami

Ewa Zwierzchowska/Życie Warszawy | 2009-06-18

Lekarze na urlop, oddziały do remontu. Kilkaset warszawianek znowu będzie miało problem, by urodzić w stolicy - pisze ŻW.
 

Instytut Matki i Dziecka w od 6 do 19 lipca wyłączy dwa oddziały: ginekologiczno-położniczy oraz neonatologii. – To rutynowe działanie – tłumaczy Witold Strobel, rzecznik instytutu. – Małe dzieci są podatne na zakażenia. Musimy zdezynfekować sale – dodaje.

W sierpniu kolejne utrudnienia. Co najmniej miesięczny remont planuje Klinika Położnictwa i Ginekologii Szpitala Dzieciątka Jezus przy pl. Starynkiewicza. Pacjentki nie będą przyjmowane od 10 sierpnia do 10 września.

To nie koniec. Wakacyjne przestoje planują kolejne lecznice, choć oficjalnie tego nie zgłosiły. Formalnie mają obowiązek wcześniej powiadomić właściciela, np. ratusz czy Ministerstwo Zdrowia, a także radę społeczną. Pozwolenia wydaje Mazowieckie Centrum Zdrowia Publicznego. – Procedura zamknięcia oddziału trwa minimum miesiąc. Dlatego dyrekcje, które zamierzają wyłączyć część szpitali, powinny zgłosić to najpóźniej do końca czerwca – podkreśla Katarzyna Paczek, dyrektor Mazowieckiego Centrum Zdrowia.

 

Życie Warszawy 18.06.09

Brak tagów