Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Przychodnia przy Księżycowej sprzedana

Joanna Skiba/Gazeta Wyborcza Częstochowa | 2009-06-16

Pierwsza z przychodni wystawionych przez miasto do sprzedaży znalazła kupca - działający tam obecnie niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. Nowego właściciela zyskał ośrodek zdrowia przy ul. Księżycowej - podaje GW.
 

Rozwija się rozpoczęta w marcu tego roku akcja sprzedaży 18 przychodni należących do miasta. Siedem z nich już doczekało się ogłoszenia o przetargu (wyniki pierwszego właśnie poznaliśmy), dziesięć następnych czeka w kolejce.

Do przetargu na placówkę przy ul. Księżycowej komisja zakwalifikowała jedną ofertę - Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Przychodnia Lekarska "Księżycowa" Sp. z o.o. To spółka pracownicza, która obecnie działa w tym miejscu. Za nieruchomość, wycenioną na 1,040 mln zł, zaoferowała 10 tys. 400 zł więcej.

Od 2004 roku częstochowskie przychodnie prowadzą spółki pracownicze, które dzierżawią budynki i grunt należące do miasta. W 2008 roku radni dali zgodę na sprzedaż tych nieruchomości. Miasto wymaga jednak, by dalej przez minimum dziesięć lat prowadzono tam działalność medyczną i to na podstawie kontraktu z NFZ-etem. Mają to zapewnić zastrzeżenia w umowach kupna-sprzedaży. Miasto spodziewa się, że za 18 placówek dostanie przynajmniej 25 mln zł. Tymi pieniędzmi planuje spłacić długi Miejskiego Szpitala Zespolonego.

 

Gazeta Wyborcza Częstochowa 16.06.09

Brak tagów