Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Warszawa gotowa na pandemię nowej grypy?

Ewa Zwierzchowska/Życie Warszawy | 2009-06-16

Ponad 300 miejsc na oddziałach zakaźnych, zapas leków antywirusowych oraz laboratoria czynne całą dobę. Stolica przygotowuje się do pandemii świńskiej grypy - podaje ŻW.
 

– Osoby z objawami grypy, które wróciły ze Stanów, Meksyku, Kanady, po zgłoszeniu się do lekarza są kierowane na oddziały zakaźne. Sprawdzamy każdy przypadek – zapewnia Ivetta Biały.

Pacjentów przyjmuje Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej. Gotowe są też oddziały zakaźne w szpitalu przy ul. Lindleya oraz w Wojskowym Instytucie Medycznym, a także ambulatorium przy jednostce wojskowej przy ul. Żwirki i Wigury. W Warszawie przygotowano łącznie 338 łóżek.

W szpitalach jest już zapas leków antywirusowych. W stołecznych aptekach bez problemu można dostać preparaty Tamiflu oraz Relenza, które hamują mnożenie się wirusa. Są wydawane wyłącznie na receptę.

Laboratoria Państwowego Zakładu Higieny mogą badać próbki 24 godz. na dobę. – W razie konieczności zwiększymy liczbę laboratoriów dwu-, trzykrotnie – deklaruje Paweł Trzciński, rzecznik PZH.

 

Życie Warszawy 16.06.09

Brak tagów