Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Ostrzejsza głodówka w szpitalu psychiatrycznym

Rzeczpospolita | 2009-06-15

Rozszerza się protest głodowy pracowników Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Strajkujący domagają się podwyżek i odwołania dyrektora placówki.

Do pięciu głodujących od czwartku osób, wczoraj dołączyły dwie kolejne. W nocy jedną z pielęgniarek - po czterech dniach nieprzyjmowania pokarmów - pogotowie przewiozło na oddział internistyczny. Rano głodowało sześć osób. Dwie kolejne, które zasłabły, trafiły tam rano i koło południa.

Strajk w rybnickim szpitalu trwa od dwóch tygodni temu. Bierze w nim udział średni i niższy personel placówki - pielęgniarki, sanitariusze, salowe, rejestratorki medyczne. Pracownicy zarzucają dyrektorowi m.in., że nie realizuje porozumienia płacowego, zawartego w 2007 r. przez poprzednie kierownictwo placówki.

Zdaniem dyrekcji, szpitala nie stać na realizację porozumienia płacowego z 2007 r. W tym roku pracownicy mieli więc otrzymać tylko 43 proc. wynegocjowanej wówczas kwoty. Jak podawał dyrektor,szpital jest zadłużony na 14 mln zł, a spełnienie żądań związkowców kosztowałoby placówkę 8 mln zł tylko w tym roku.

Szpital ma 1070 łóżek, zatrudnia ponad 770 pracowników. Porozumienia z dyrekcją zawarły związki zawodowe lekarzy, psychologów oraz pracowników ochrony zdrowia.

 

Rzeczpospolita

Brak tagów