Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Informatyzacja Szpitala w Iławie

MedicalOnline | 2009-06-10

W kwietniu 2009r. Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie podpisał umowę ze spółką UHC sp. z o.o. z Lublina na dostawę i wdrożenie Kompleksowego Informatycznego Systemu Obsługi Szpitala

Umowa obejmuje: dostawę, instalację, konfigurację i uruchomienie oprogramowania administracyjnego (część szara”) oraz HIS (ang. Hospital Information System: „część biała”) wraz z niezbędnym dla jego funkcjonowania sprzętem komputerowym (serwery, komputery, drukarki). Całkowita wartość kontraktu to ok.1,3 mln zł.

System CliniNET to najnowocześniejsze rozwiązanie dla służby zdrowia, łączące w sobie zalety sprawnej i intuicyjnej obsługi pacjentów z możliwością wszechstronnej analizy zgromadzonych informacji. Unikalna technologia bazująca na koncepcji EPR (Elektroniczny Rekord Medyczny) umożliwia dostęp do kompletnych danych medycznych pacjenta w dowolnym miejscu szpitala lub poradni za pośrednictwem webowej przeglądarki www.

Powiatowy Szpital im. Władysława Biegańskiego w Iławie powstał w lipcu 1959 roku w budynku Oficerskiej Szkoły Służby Więziennej. Przez 50 lat Szpital budował własną tożsamość, wspierany przez ludzi wielkiego serca, ich wkład, trud i poświęcenie.

Od prawie dziesięciu lat trwają w Szpitalu intensywne prace remontowe. W 2001 roku powstał nowy pawilon tzw.: "bryła C" w którym uruchomiono Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz pracownię tomografii komputerowej. Utworzono również blok operacyjny dostosowany do nowoczesnych standardów oraz oddział położniczy z Traktem Porodowym. Proces informatyzacji jest zwieńczeniem 50 letnich wysiłków włożonych w rozwój jednostki.

Brak tagów