Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Myszków rozbuduje sobie szpital

Marek Mamoń/Gazeta Wyborcza Częstochowa | 2009-06-08

Nowoczesny blok operacyjny, oddziały: ratunkowy, noworodków i porodówka znajdą się w nowym pawilonie myszkowskiego szpitala. Koniec budowy w tym roku. Urządzanie wnętrza ruszy w przyszłym - podaje GW.
 

- Placówka w 2012 roku nie spełni unijnych norm i powiat myszkowski zostanie bez szpitala - przestrzegał dwa lata temu ówczesny dyrektor szpitala, dziś członek zarządu woj. śląskiego Mariusz Kleszczewski i namawiał gminy powiatu do zrzutki na rozbudowę placówki.

Powstał plan modernizacji. Według niego m.in. miał powstać nowy budynek z oddziałem ratunkowym, noworodków i porodówką oraz blokiem operacyjnym. Pomysł Kleszczewskiego kontynuował jego następca Wojciech Picheta.

Kilka dni temu wmurowano kamień węgielny pod inwestycję. Czterokondygnacyjny budynek w stanie surowym zamkniętym ma być gotowy za pół roku. Nowe skrzydło powstanie w miejscu obecnego parkingu sąsiadującego z ul. Jaśminową.

W przyszłym roku rozpocznie się zagospodarowywanie wnętrza. W nowym pawilonie prawdopodobnie najpierw zacznie funkcjonować tylko blok operacyjny, potem mają być uruchamiane kolejne oddziały.

Na modernizację szpitala powiat wyda do 2010 roku 4,5 mln zł. Kolejne 2,3 mln da myszkowski ZOZ (placówka jako jedna z nielicznych w regionie nie jest zadłużona). Starostwo liczy też na pomoc okolicznych gmin, a 3 mln chce zdobyć z funduszy unijnych.

ZOZ dostał już z Unii prawie 2,4 mln zł na modernizację przychodni. Dzięki wsparciu lokalnych firm udało się natomiast niedawno wyremontować oddział chirurgii urazowej.

 

Gazeta Wyborcza Częstochowa 08.06.09

Brak tagów