Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Główny Inspektor Sanitarny pod lupą Pitery

Rzeczpospolita | 2009-06-03

Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła został zobowiązany przez minister zdrowia Ewę Kopacz do przedstawienia szczegółowych wyjaśnień na piśmie w sprawie raportu Julii Pitery. Od nich zależy przyszłość kierownictwa GIS - podaje Rzeczpospolita.

Jak poinformował rzecznik resortu zdrowia Jakub Gołąb, Wojtyła ma zgłosić do szefa Służby Cywilnej wniosek o odwołanie dyrektora generalnego GIS, a także wyciągnąć konsekwencje służbowe wobec głównej księgowej Inspektoratu.

Wojtyła złożył w poniedziałek Ewie Kopacz wstępne wyjaśnienia. Decyzja w sprawie ewentualnego odwołanie kierownictwa GIS może zostać podjęta po zapoznaniu się przez minister Kopacz ze szczegółowymi wyjaśnieniami szefa GIS, złożonymi na piśmie.

Sama minister powiedziała, że spodziewa się, iż szczegółowe wyjaśnienia na piśmie trafią na jej biurko w ciągu 48 godzin. Kopacz stwierdziła, że "nie boi się odważnych decyzji". "Jeśli będę miała pewność co do tego, że rzeczywiście zostało złamane prawo, w jakimkolwiek punkcie, wtedy podejmę stosowne decyzje" - zapewniła szefowa resortu zdrowia.

Sekretarz stanu w kancelarii premiera Rafał Grupiński podkreślił, że jeśli potwierdzą się informacje o nieprawidłowościach w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, to absolutnie muszą być wyciągnięte konsekwencje wobec kierownictwa GIS. Ocenił, że GIS broni się w tej sprawie nieudolnie.

 

więcej...

Rzeczpospolita 03.06.09

Brak tagów