Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Głodówka w katowickiej klinice okulistycznej

Rzeczpospolita | 2009-06-02

10 pracowników Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 5 w Katowicach, tzw. kliniki okulistycznej, rozpoczęło po południu protest głodowy w namiotach rozstawionych przed szpitalem - informuje Rzeczpospolita.

 

Załoga tej wiodącej placówki okulistycznej w Polsce sprzeciwia się planom przyłączenia do niej dwóch klinik o innych specjalizacjach. Zdecydowały o tym władze organu założycielskiego placówki, którym jest Śląski Uniwersytet Medyczny.

W piątek działające w szpitalu związki zawodowe, popierające komitet obrony, rozpoczęły procedurę sporu zbiorowego z pracodawcą. Jak poinformował Czekaj, przygotowywany jest też wniosek do prokuratury, w którym pracownicy zarzucają rektorowi działanie na szkodę placówki.

Rano rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Ewa Małecka-Tendera przedstawiła pracownikom szpitala nową dyrektor - Grażynę Leszczyńską, pełniącą przez wiele lat funkcję zastępcy dyrektora w tym szpitalu. Odpowiadała też na pytania załogi dotyczące przyszłości szpitala, a spotkanie przebiegło - jak oceniła - w dobrej atmosferze.

Rektor prof. Małecka-Tendera uznała, że decyzja o rozpoczęciu głodówki wynika z niedoinformowania załogi i braku wiedzy na temat planowanych zmian w szpitalu. Choć obie strony deklarują od wielu dni wolę rozmów, od chwili ukonstytuowania się komitetu obrony placówki nie doszło do spotkania.

 

Rzeczpospolita

Brak tagów