Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Gdańsk wypowiada wojnę palaczom

Jolanta Gromadzka-Anzelewicz/POLSKA Dziennik Bałtycki | 2009-06-01

Gdańsk nie chce być miastem przesiąkniętym zapachem tytoniu, wypowiada więc wojnę palaczom, szczególnie gdy zagrażają oni zdrowiu niepalących mieszkańców. Chce im pomóc, a karać tylko "niereformowalnych".

Polska Dziennik Bałtycki wylicza działania miasta: Gdańskie plaże bez niedopałków w piasku. Edukacja przedszkolaków, by protestowały, gdy rodzice wypuszczają na nie kłęby dymu. Co najmniej jedna poradnia antynikotynowa w mieście. Nawet kilkusetzłotowe mandaty dla osób, które po papierosa sięgają w niedozwolonym miejscu.

Z ponad 2 mln zł, które co roku miasto przeznacza na programy profilaktyczne, sporą część pochłaniają właśnie tzw. działania antytytoniowe.

W ciągu ostatnich pięciu lat miasto wydało na ten cel ponad 3 mln zł, a wyedukowało za nie blisko 11 tys. ciężarnych kobiet. O wstręt do papierosów już u najmłodszych gdańszczan stara się za to powiatowy Sanepid. Pod hasłem "Czyste powietrze wokół nas"dotarł z nim do 14 przedszkoli w mieście. Do ponad 350 dzieci w wieku 5-6 lat oraz do ich rodziców i opiekunów.

 

POLSKA Dziennik Bałtycki 01.06.09

Brak tagów