Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Supernowoczesny oddział dla najciężej chorych

Marzena Kasperska/Gazeta Wyborcza Wrocław | 2009-05-29

W oddziałach intensywnej terapii trzeba uczyć, jak prawidłowo zapewnić opiekę chorym i ich rodzinom - mówił w środę prof. Andrzej Kuebler, otwierając supernowoczesny oddział w Akademickim Szpitalu Klinicznym - podaje GW.

Oddział, podzielony na bloki, będzie mógł docelowo przyjąć nawet 40 pacjentów (we Wrocławiu było dotąd tylko 60 łóżek intensywnej terapii). Na razie leczy jedynie 10, ale do końca roku, gdy szpital zatrudni dodatkowe pielęgniarki, liczba ta ma się podwoić.

Oddział wyposażono w sprzęt najnowszej generacji, jakim może się pochwalić tylko kilka klinik w Europie. Nad bezpieczeństwem pacjentów czuwa m.in. jedyny w Polsce tak nowoczesny system komputerowy. System zbiera i gromadzi informacje z urządzeń monitorujących podstawowe parametry życiowe, takie jak tętno lub ciśnienie krwi, a z drugiej strony rejestruje dane związane choćby z dawką i czasem podawanych leków.

Ryszard Andrzejak, rektor wrocławskiej AM, której szpital podlega, martwi się, czy NFZ zapłaci za leczenie pacjentów na OIT. Koszt dziennego pobytu chorego na tym oddziale sięga nawet 4 tys. zł, ale Fundusz płaci tylko połowę tej kwoty. - Szpital dopiero wychodzi z długów i nie może sobie pozwolić na kolejne straty. Dlatego będziemy przekonywać urzędników, że potrzeba więcej pieniędzy - zapowiada rektor.

 

więcej...

Gazeta Wyborcza Wrocław 29.05.09

Brak tagów