Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"Prezydent musi odciąć się od wpływu pana Kownackiego"

Wirtualna Polska | 2009-05-29

Minister zdrowia Ewa Kopacz apeluje do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, by "zmusił" szefa swojej kancelarii Piotra Kownackiego do wyjaśnień w sprawie zarzutów dotyczących m.in. skupowania długów szpitalnych. Dodała, że prezydent powinien w tej sprawie "odciąć się od wpływu pana Kownackiego" - podaje wp.pl.

Kopacz zasugerowała, że prezydent, kształtując swoją opinię na temat pakietu ustaw zdrowotnych, mógł ulec wpływom Kownackiego. - Nasze ustawy miały doprowadzić do tego, że szpitale nie będą się zadłużać, a tym samym nie będzie możliwe skupowanie ich długów. Dlatego pytamy, czy pan prezydent nie chciałby zweryfikować swojej opinii o naszych ustawach - mówiła Kopacz.

Jak mówiła, mechanizm skupowania długów przez firmy, w sposób oczywisty wpływa na sytuację pacjentów. - Jeśli dziś dług, który stanowi określoną kwotę, za chwilę stanie się długiem wymagalnym, bo komornik w związku z taką firmą przyjdzie i każde zapłacić nie 100, ale 150%, to znaczy, że z pieniędzy, które miały być na leczenie, 50% trafia do firm skupujących długi - tłumaczyła.

więcej...
Wirtualna Polska 29.05.09

Brak tagów