Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Czy AM naruszyła dyscyplinę finansów publicznych?

Gazeta Wyborcza | 2009-05-28

Opóźnienie w uruchomieniu oddziału intensywnej terapii szpitala przy ul. Borowskiej miało związek z przeciągającym się przetargiem na sprzęt anestezjologiczny. Konkurencyjne firmy przez dwa lata bezpardonowo rywalizowały o kontrakt wartości ponad 30 mln zł, oskarżając się nawzajem o nieuczciwość. Przegrana firma oskarżyła też wrocławską uczelnię o to, że sprzyjała firmie, która przetarg wygrała.

 

Sprawę na zlecenie prokuratury badała Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a następnie sąd. Kilka dni temu prezes UZP uznał jednak, że zarząd inwestycji Akademii Medycznej we Wrocławiu kilkakrotnie złamał prawo podczas przetargu. - Najpoważniejszy zarzut dotyczy tego, że uczelnia zawarła umowę z dostawcą aparatury przed zakończeniem naszej kontroli, tzw. kontroli uprzedniej - mówi Anita Wichniak-Olczak, rzeczniczka UZP. - Dlatego zawiadomiliśmy o tym rzecznika dyscypliny finansów publicznych.

Andrzej Kochan, dyrektor zarządu inwestycji AM: - Wiem, że popełniłem błąd, ale najzwyczajniej zapomniałem o trwającej kontroli z UZP. Spróbuję przekonać rzecznika dyscypliny finansów publicznych, że działałem w dobrej wierze.

 

Gazeta Wyborcza

Brak tagów