Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowy sprzęt w Białymstoku

Gazeta Współczesna | 2009-05-28

Warte kilkaset tysięcy złotych urządzenia trafiły do Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej w Białymstoku. Wszystko dzięki zbiórce pieniędzy w ramach WOŚP.

Zestaw do endoskopowych operacji nosa i zatok, narzędzia do mikrochirurgii ucha, videostroboskop, rhinomanometr i wiertarka uszna - to ostatnie zakupy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dla białostockiej kliniki.

- To dla nas jak pomoc z nieba, dzięki fundacji Jurka Owsiaka szpital może odnowić większość sprzętu - mówi prof. Elżbieta Hassmann-Poznańska, kierownik Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Obecne zakupy fundacji są możliwe dzięki zbiórce na dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi podczas XVI Finału WOŚP. W całym kraju do puszek trafiło 32 147 538,63 zł. Teraz do szpitali w całej Polsce trafia nowy sprzęt.

W białostockiej klinice jednymi z najnowszych nabytków jest zestaw do operacji endoskopowych nosa i zatok oraz rhinomanometr.

- Aparat do endoskopowych operacji to sprzęt najnowszej generacji, z kamerą cyfrową i możliwością zapisu cyfrowego obrazu - mówi prof. Hassmann-Poznańska. - Ma on też w zestawie tzw. shaver, umożliwiający wykonanie skomplikowanych zabiegów w nosie. Jej zaletą jest przede wszystkim to, że zabiegi są wykonywane endoskopowo, czyli mało inwazyjnie, nie ma konieczności wykonywania cięć na twarzy pacjenta. Pierwsze zabiegi przy użyciu tego sprzętu odbędą się lada dzień.

Rhinomanometr służy do diagnostyki schorzeń nosa i badania przepływów nosowych. To podstawowy sprzęt diagnostyczny, którego dotąd w klinice nie było - lekarze w razie potrzeby wypożyczali aparat z kliniki alergologii. Wkrótce ma tu też trafić nasofiberoskop - urządzenie pozwalające na mało inwazyjne zaglądanie do krtani i nosa małych pacjentów.

 

Gazeta Współczesna

Brak tagów