Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital im. Babińskiego na sprzedaż

Iwona Hajnosz/Gazeta Wyborcza Kraków | 2009-05-26

Jak sprzedać szpital zabytek i stracić na tym najmniej, jak to możliwe? Przed takim pytaniem stanęły władze województwa małopolskiego: chodzi o szpital im. dr. Józefa Babińskiego, w którym pomoc znajduje rocznie dziesięć tysięcy pacjentów wymagających opieki psychiatrycznej - informuje GW.

Ze szpitalem im. Babińskiego problem jest od 2007 roku. Wstrząsają nim strajki pracowników, którzy żądają podwyżek, nie ma pieniędzy na remont budynków wchodzących w skład kompleksu szpitalnego. Placówka ma straty, bo utrzymuje nieruchomości, z których nie korzysta, tymczasem budynki są w fatalnym stanie technicznym - na ich remont potrzeba co najmniej 60 mln zł! Nie ma szans na pomoc banków, bo nie ma zdolności kredytowej. To było wiadomo od około dwóch lat. Ale dopiero w tym roku zarząd województwa podjął decyzję o sprzedaży. - To jest zamysł na przyszłość, do zrealizowania w najbliższych trzech latach - mówi Zdobysław Milewski, z biura prasowego urzędu marszałkowskiego. - Musimy wybudować nowy szpital, żeby było gdzie przenieść chorych - dodaje.

O ile sam pomysł budowy nowego szpitala podoba się, bo obecnie użyteczność niektórych budynków szpitalnych w stosunku do kosztów ich utrzymania jest niewspółmierna, to kontrowersje budzi cena całego kompleksu. - Mamy analizę z ubiegłego roku. Eksperci wycenili nieruchomość na ok. 60 mln złotych - wyjaśnia rzecznik Milewski.

 

Gazeta Wyborcza Kraków 26.05.09

Brak tagów