Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowe bloki operacyjne w ośrdku LORO

Mirosława Dulat/Gazeta Wyborcza Gorzów | 2009-05-25

Ośrodek Ortopedyczny w Świebodzinie ma dwa nowoczesne bloki operacyjne. Ich budowa kosztowała 10,5 mln zł.

Klimatyzowane, wyposażone w nowoczesny sprzęt bloki operacyjne powstały w dobudowanym do szpitala trzypiętrowym budynku.

- Nasi ortopedzi będą pracowali przy stołach operacyjnych, które spełniają najwyższe światowe standardy - mówi Anna Kurłowicz, wicedyrektor placówki.  - W salach operacyjnych jest dodatkowo zainstalowany sprzęt audiowizualny, dzięki któremu możliwe będą szkolenia internetowe oraz organizacja konferencji.

Na operacje do Świebodzina przyjeżdżają nie tylko Lubuszanie, ale też mieszkańcy sąsiednich województw. Lubuski Ośrodek Rehabilitacyjno-Ortopedyczny specjalizuje się w zabiegach rekonstrukcyjnych, ortopedycznych, leczeniu skrzywień kręgosłupa i rehabilitacji.

Dzięki nowym salom szpital przyjmie więcej chorych. Do tej pory rocznie w LORO wykonywano ok. 1,2 tys. zabiegów i operacji. Nowe bloki operacyjne pozwolą zwiększyć liczbę pacjentów o co najmniej 350 w ciągu roku. Pierwsze zabiegi są zaplanowane na najbliższy wtorek.

Inwestycja kosztowała 10,5 mln zł. Budowa trwała pół roku.

LORO zatrudnia dziewięciu ortopedów. Jest jedynym w kraju pozaakademickim ośrodkiem zajmującym się leczeniem bocznych skrzywień kręgosłupa. W 2006 r. ośrodek zajął szóste miejsce wśród najlepszych szpitali ortopedycznych w Polsce.

 

Gazeta Wyborcza Gorzów

Brak tagów