Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital w Ciechanowie. Czasu coraz mniej

Gazeta Wyborcza Płock | 2009-05-21

W ciechanowskim Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim bez zmian - wtorkowe spotkanie stron konfliktu u marszałka Adama Struzika nie przyniosło rezultatu. A do 1 czerwca - dnia, w którym ze szpitala odejdzie większość lekarzy - coraz bliżej - podaje GW.

Przypomnijmy, że spór trwa od lutego, kiedy to dyrektor Trzeciak, zmuszony finansowymi kłopotami szpitala, wypowiedział porozumienie płacowe zawarte z lekarzami po ich strajku w 2007 r., obniżając im średnio o ok. 30 proc. pensje. Ponad setka ze 170 pracujących w szpitalu medyków nie przyjęła nowych warunków, co skończyło się wypowiedzeniami z pracy.


W miniony poniedziałek do Ciechanowa przyjechało szefostwo OZZL. Mocno wsparło swych kolegów, zapowiadając m.in. zwiększenie do miliona złotych zapomogi, dla tych, którzy po 31 maja stracą pracę w szpitalu. Do Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie trafił wniosek o zbadanie, czy dyrektor nie popełnił dwóch przestępstw: naruszenia praw pracowniczych i narażenia pacjentów na brak opieki medycznej. Zbigniew Trzeciak nie czuje się winny. - Te wynagrodzenia były zbyt wysokie i nie miałem innego wyjścia - mówi. Dodaje, że szpital ma obecnie ok. 10 mln zł tzw. długów wymagalnych. - Zostało nam niewiele czasu. W czwartek spotykam się z lekarzami. Chcemy osiągnąć jakieś porozumienie, ale ani szpital, ani Urząd Marszałkowski nie mają pieniędzy na wysokie pensje. Dyrektor dodaje, że jeśli wysokie pensje zostałyby utrzymane - zabrakłoby pieniędzy na inne potrzeby szpitala. Paweł Król, lider OZZL w szpitalu, twierdzi, że dyr. Trzeciak nie umie oszczędzać w sposób inny niż tylko na "pauperyzacji białego personelu". Ale i lekarze są skłonni do porozumienia. - Jesteśmy gotowi na finansowe ustępstwa, jeśli otrzymamy realne zapewnienia, że będzie plan restrukturyzacji i modernizacji tego szpitala - mówi Król.

 

Gazeta Wyborcza Płock 21.05.09

Brak tagów