Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Zamość będzie miał swoją onkologię

Marcin Bielesz/Gazeta Wyborcza Lublin | 2009-05-20

Za rok chorzy na raka mieszkańcy Zamojszczyzny będą mogli skorzystać z naświetlań na miejscu. Wtedy zacznie działać prywatne Centrum Onkoterapii w Zamościu - informuje GW.
 

Budowę uroczyście zaczyna dziś prywatny inwestor, koncern medyczny Euromedic Onkoterapia. Placówka będzie działać przy szpitalu wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu. - Wybraliśmy Zamość, bo statystyki wskazują, że to teren zaniedbany pod względem leczenia nowotworów, w dodatku odległy od ośrodków leczenia - tłumaczy dr Maciej Kowalski, prezes Euromedic Onkoterapia.

Zamojskie centrum będzie leczyć chorych na nowotwory radioterapią, choć do placówki będą mogli zgłaszać się nie tylko cierpiący na raka, ale też ci, którzy potrzebują naświetlań choćby ze względu na reumatyzm. Ośrodek będzie wyposażony w trzy bunkry i dwa akceleratory. Inwestor szacuje, że rocznie Centrum Onkoterapii będzie mogło przyjąć dwa tysiące pacjentów. Co dla wielu chorych najważniejsze, Euromedic Onkoterapia wstępnie porozumiał się już z Narodowym Funduszem Zdrowia w sprawie refundacji kosztów leczenia w zamojskim ośrodku.

Budowa zamojskiego Centrum Onkoterapii zacznie się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Będzie kosztować około 55 mln złotych.

 

 

Gazeta Wyborcza Lublin 20.05.09

 

 

Brak tagów