Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpitale rozrzutne

Życie Warszawy | 2009-05-14

Miejscy kontrolerzy sprawdzają, ile stracił szpital dziecięcy przy ul. Kopernika przez niegospodarność byłej dyrektor placówki - informuje ŻW.
 

O nieprawidłowościach w lecznicy powiadomiła ratusz oraz radnych obecna dyrektor placówki Izabela Marcewicz-Jendrysik. Jej wątpliwości wzbudziła m.in. wysokość pensji niektórych pracowników administracji szpitala.

– Nie były adekwatne do zarobków na podobnych stanowiskach w innych placówkach – tłumaczy urzędnik z miejskiego Biura Polityki Zdrowotnej.

Nie wiadomo też, dlaczego niektórzy pracownicy szpitala byli dodatkowo wynagradzani (nawet kilkakrotnie w ciągu miesiąca) w ramach nadgodzin czy dodatków, mimo że lecznica popadała w coraz to większe długi.

Urzędnicy dopatrzyli się także nieprawidłowości przy zamawianiu dla szpitala zewnętrznych ekspertyz.

Z naszych informacji wynika, że kontrolerzy sprawdzają, czy za niegospodarność jest odpowiedzialna Maria Subdy-Teuchmann, która kierowała lecznicą od marca 2007 r. do listopada 2008 r. Wcześniej pracowała w Szpitalu Czerniakowskim, ale dostała wypowiedzenie. Odwołała się jednak do sądu pracy i na mocy wyroku trafiła na stanowisko dyrektora do szpitala przy ul. Kopernika.


więcej..

Życie Warszawy 14.05.09

Brak tagów