Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

OZZL domaga się zwolnienia dyrektora szpitala w Ciechanowie

Życie Warszawy | 2009-05-13

OZZL domaga się, aby do 15 maja dyrektor szpitala w Ciechanowie został odwołany ze stanowiska. W przeciwnym razie związek złoży doniesienie do prokuratury o popełnieniu przez niego przestępstwa - poinformował na wtorkowej konferencji prasowej przewodniczący zarządu regionu mazowieckiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Maciej Jędrzejowski - informuje ŻW.

Obecny spór dotyczy wysokości płac zatrudnionych w placówce lekarzy. Jak powiedział we wtorek pracujący w szpitalu przewodniczący ciechanowskiego ZZL Paweł Król, w lutym dyrektor jednostronnie wypowiedział porozumienie, jakie zawarł w 2007 r. ze szpitalną organizacją OZZL na zakończenie sporu zbiorowego, po czym wręczył każdemu lekarzowi indywidualne wypowiedzenie umowy o pracę w części dotyczącej wynagrodzenia, zmniejszając je o ok. 30 proc.

- Lekarze nie mogą zgodzić się na pracę za 3800 zł brutto, czyli tyle, ile zarabia lekarz rezydent - powiedział Król.

Wniosek do prokuratury dotyczyć ma także marszałka województwa Adama Struzika, który w ocenie związku nie zareagował odpowiednio na bezprawne działania dyrektora szpitala.

Jak podkreśla związek, istnieje realne zagrożenie, że wskutek bezprawnych działań dyrektora placówki 1 czerwca szpital w Ciechanowie zaprzestanie działalności i dojdzie do jego ewakuacji.

 

Życie Warszawy 13.05.09

Brak tagów