Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lekarze mogą spotykać się z handlowcami

Dominika Sikora/Gazeta Prawna | 2009-05-12

Wprowadzenie przez niektórych dyrektorów szpitali całkowitego zakazu spotkań przedstawicieli medycznych z lekarzami na terenie placówki jest niezgodne z obowiązującymi przepisami - podaje GP.
 

Od początku roku przedstawiciele firm medycznych muszą uzyskiwać specjalne zgody kierowników placówek medycznych na spotkania z lekarzami. Mogą się z nimi spotykać tylko po godzinach pracy specjalistów. Ponieważ przepisy rozporządzenia w sprawie reklamy produktów medycznych okazały się mało precyzyjne, poszczególne szpitale wprowadziły własne regulaminy dotyczące takich spotkań. Część wybrało najbardziej restrykcyjne rozwiązanie, tj. całkowity zakaz wizyt przedstawicieli handlowych firm medycznych na terenie placówki.

Stosowanie całkowitego zakazu spotkań handlowców z lekarzami w placówkach zdrowia nie podoba się firmom medycznym. Dlatego INFARMA, stowarzyszenie skupiające firmy farmaceutyczne, zwróciło się do resortu zdrowia do wyjaśnienie sprawy.

– Uzyskaliśmy zapewnienie, że celem wprowadzenia przepisów było uporządkowanie wizyt przedstawicieli medycznych, aby nie odbywały się one w trakcie udzielania świadczeń zdrowotnych, a nie wprowadzenie całkowitego ich zakazu – mówi Paweł Sztwiertnia, dyrektor generalny INFARMY.

Ministerstwo Zdrowia uważa, że wprowadzanie całkowitego zakazu spotkań lekarzy z przedstawicielami na terenie placówek zdrowia jest niezgode z obowiązującymi przepisami.

 

Gazeta Prawna 12.05.09

Brak tagów