Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kopacz: przekształcajcie szpitale

Agnieszka Kępka/Gazeta Wyborcza Radom | 2009-05-11

- Bądźcie stuprocentowymi gospodarzami w swoich szpitalach - jak podaje GW, minister zdrowia Ewa Kopacz namawiała w piątek radnych powiatu radomskiego.

Na sesji obecni byli dyrektorzy dwóch powiatowych szpitali, bo omawiano ich sytuację finansową. Obaj nie są przeciw przekształceniom.

- Dałoby to nam na pewno większe możliwości. Moglibyśmy świadczyć dodatkowe usługi, np. powiększyć Zakład Opiekuńczo-Leczniczy - oceniał Aleksander Gawlik, dyrektor szpitala w Pionkach. - Ale to, co oferuje rząd, to trochę za mało. My mamy zobowiązań na 700 tys. zł, ale nie są to zobowiązania publicznoprawne, które umarzane są szpitalom przystępującym do restrukturyzacji, tylko długi wobec np. dostawców - tłumaczył.

Podobnie wygląda sprawa w iłżeckim szpitalu. - Mam 6,5 mln zł zobowiązań, ale też nie są publicznoprawne - informował Zbigniew Deja, szef placówki. - Ale na pewno są plusy przekształceń. Większa samodzielność i świadczenie usług komercyjnych, choć szacujemy, że tych ostatnich nie byłoby tak dużo, jakieś 5-10 proc. tego, co dziś mamy z kontraktu z NFZ-etu - dodaje.

 

Gazeta Wyborcza Radom 11.05.09

Brak tagów