Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"Pacjentka miała szczęście, trafiając do szpitala w Mielcu"

Wirtualna Polska | 2009-05-11

Zdaniem minister zdrowia Ewy Kopacz szpital w Mielcu przeszedł "chrzest bojowy" i zdał sprawdzian w związku z pojawieniem się pierwszego potwierdzonego przypadku tzw. świńskiej grypy w Polsce - informuje wp.pl
 

Do tego szpitala bowiem w miniony wtorek trafiła pacjentka zarażona wirusem A/H1N1, która 2 maja wróciła z USA.

Podczas kilkunastominutowego spotkania z pracownikami placówki powtórzyła, że trwają prace nad zniesieniem od przyszłego roku algorytmu, według którego placówki ochrony zdrowia w regionach takich jak np. Podkarpacie otrzymują znacznie mniej pieniędzy na swe potrzeby. Zapewniła też, że płatności za tzw. nadwykonania, jakie mają szpitale, zostaną uregulowane po zamknięciu bilansu NFZ na przełomie maja i czerwca.

Minister obiecała personelowi mieleckiego szpitala, że przy zapłacie za nadwykonania dopilnuje, aby zapłacono nie według algorytmu, a zgodnie z wykonaną pracą. Szpital w Mielcu obecnie ma około 6 mln zł nadwykonań, w tym już około 2 mln za ten rok.

Wcześniej Kopacz zwiedziła kilka szpitalnych oddziałów, m.in. neurochirurgiczny i dziecięcy. Spotkała się też z przebywającą na oddziale zakaźnym mieleckiego szpitala 58-letnią kobietą zarażoną wirusem A/H1N1. Pacjentka hospitalizowana od wtorku czuje się już dobrze. W poniedziałek opuści szpital. Jest mieszkanką Tarnobrzega. 2 maja przyleciała z Nowego Jorku na pokładzie samolotu LOT. Podczas lotu nie miała objawów klinicznych grypy.

 

Wirtualna Polska 11.05.09

Brak tagów