Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Będzie kilkanaście koszyków świadczeń zdrowotnych

Dominika Sikora/Gazeta Prawna | 2009-05-08

Do września minister zdrowia musi przygotować aż 13 projektów rozporządzeń, które określą wykazy gwarantowanych świadczeń zdrowotnych. Znajdą się w nich również świadczenia częściowo opłacane przez NFZ - informuje GP.
 

Do września minister zdrowia musi przygotować aż 13 rozporządzeń, które będą zawierać wykazy świadczeń zdrowotnych gwarantowanych (w poszczególnych zakresach). Określą one również poziom ich finansowania (kwotowy lub procentowy), jak i sposób lub warunki ich realizacji. Wykazy te nie będą obejmować leków, bo będą one nadal umieszczane na oddzielnych listach refundacyjnych.

Aby dane świadczenie zostało umieszczone w jednym z tych rozporządzeń, będzie ono oceniane pod względem kosztowym i efektów leczniczych. Przy podejmowaniu decyzji o wpisaniu świadczenia minister zdrowia będzie brał pod uwagę rekomendacje Agencji Oceny Technologii Medycznych oraz Rady Konsultacyjnej.

Jeżeli jednak uzna, wbrew opinii agencji, że dane świadczenie ma być wpisane do wykazu (lub usunięte), to będzie mógł to zrobić. Również minister zdrowia będzie decydował o tym, jak często wykazy świadczeń gwarantowanych będą nowelizowane w ciągu roku. Pierwotnie rząd proponował, aby było to raz w roku.

 

więcej..

Gazeta Prawna 08.05.09

Brak tagów