Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Uczelnia nie rezygnuje ze szpitala

Agnieszka Pochrzęst/Gazeta Wyborcza Stołeczna | 2009-05-08

Warszawski Uniwersytet Medyczny ogłosi konkurs na koncepcję szpitala pediatrycznego. Uczelnia sama za to zapłaci. Nie ma wyjścia. Ministerstwo Zdrowia z powodu kryzysu zabrało obiecane 6 mln zł - podaje Gazeta Wyborcza Stołeczna.
 

Władze uczelni zapowiedziały wczoraj, że nawet bez dotacji resortu zdrowia na budowę szpitala dla dzieci przy ul. Trojdena nie rezygnują z inwestycji. Zdaniem prorektora prof. Marka Kulusa placówka musi powstać. Po pierwsze, dlatego że w stolicy brakuje ok. 100 miejsc pediatrycznych. Po drugie, dwa szpitale należące do uczelni - przy ul. Działdowskiej i Litewskiej - leczące 60 proc. dzieci z Warszawy mieszczą się w budynkach, których nie można przystosować do norm unijnych. - Budynek przy Działdowskiej był kiedyś biurowcem. Tylko przejściowo miał być szpitalem - podkreśla Kulus.

Zdaniem władz uczelni szpital powstanie do 2012 roku, ma mieć ponad 500 łóżek. - Zostaną tam przeniesione wszystkie oddziały ze szpitala przy Litewskiej i Działdowskiej, ale powstanie też oddział noworodkowy na 65 miejsc i położniczy z 60 łóżkami. Tu będą trafiać kobiety z zagrożoną ciążą, dzięki temu bez przewożenia między szpitalami dziecko będzie monitorowane już w łonie matki. W razie komplikacji na miejscu będzie mogło przejść operację neurochirurgiczną czy kardiochirurgiczną. Teraz takie dzieci rodzą się w szpitalu na Karowej i do nas są przewożone karetką.

 

Gazeta Wyborcza Stołeczna 08.05.09

Brak tagów