Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych: „W radosnej krainie barw”

MedicalOnline
II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych: „W radosnej krainie barw”

II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych: „W radosnej krainie barw”

Rozpoczął się II Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych pod hasłem „W radosnej krainie barw”. Konkurs został zorganizowany przez Spółkę Magellan wspólnie z Fundacją „Dr Clown”. Zachęcając dzieci do rozbudzenia wyobraźni, organizatorzy jednocześnie chcą pomóc placówkom medycznym w wyposażeniu szkoły lub świetlicy przyszpitalnej, aby ułatwić realizację zajęć dydaktycznych i organizację czasu małym pacjentom.

Celem konkursu jest rozwijanie inwencji twórczej dzieci i ich zainteresowań plastycznych.
Zachęcamy małych pacjentów do przeniesienia się w świat fantazji, nieograniczony szpitalną codziennością i trwającym leczeniem. Pełen radości życia i siły uśmiechu.

W tegorocznej edycji konkursu prace powstawać będą na temat „W radosnej krainie barw”.  Nagrodami jest wyposażenie szkoły lub świetlicy przyszpitalnej. Ze szpitalami, które prześlą nagrodzone prace ustalony zostanie zakres wyposażania i przekazany do funkcjonującej w nim szkoły lub świetlicy. Prace konkursowe można nadsyłać do 30 maja 2009 roku.


Patronat nad konkursem objęła Fundacja „Dr Clown”, przeprowadzająca terapię śmiechem wśród dzieci przebywających w szpitalach. Wolontariusze Fundacji wezmą również udział we wręczeniu nagród w nagrodzonych placówkach, a zwycięski szpital odwiedzą ze znaną i lubianą osobą, która wspólnie z nimi wywoływać będzie uśmiech na twarzach małych pacjentów.
W ramach programu „Na Zdrowie – UŚMIECH”

W tym roku Magellan po raz drugi organizuje konkurs plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych. Pozytywne przyjęcie przez szpitale ubiegłorocznego, pierwszego konkursu zaowocowało wpisaniem go jako stałego elementu do prowadzonego przez Spółkę programu "Na Zdrowie - UŚMIECH", obejmującego cykl działań mających na celu umilanie czasu dzieciom przebywającym w szpitalach.
Zapraszamy do odwiedzenia strony www.nazdrowieusmiech.pl, na której można znaleźć wszystkie informacje dotyczące konkursu.

Brak tagów