Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lublin: Lekarze boją się nowego systemu rozliczeń

Anna Gmiterek-Zabłocka/TOK FM | 2009-05-07

- Obawiamy się, że możemy na tym stracić - alarmują szefowie przychodni specjalistycznych. Boją się zapowiadanego przez NFZ nowego systemu rozliczania się z Funduszem. To tzw. system Jednorodnych Grup Pacjentów - w skrócie nazywany JGP. Ma wejść w życie prawdopodobnie już w lipcu.

System od prawie roku działa już w szpitalach, ale w specjalistce to zupełna nowość. I na razie niewiele o nim nie wiadomo. - Owszem, pewne założenia znamy, ale problemy zaczynają się w szczegółach. - A już mamy maj i coraz mniej czasu na poznanie nowych zasad - mówi szef dużej przychodni w centrum Lublina "Hipoteczna 4", Jacek Malmon.

Jednorodne Grupy Pacjentów to system klasyfikacji chorób i procedur medycznych w oparciu o międzynarodowe standardy. NFZ twierdzi, że dzięki temu pieniądze będą szły za pacjentem. Na razie tak nie jest. - Dziś niezależnie od stopnia skomplikowania porady, przekazujemy na nią tyle samo pieniędzy. System JGP wprowadza zróżnicowanie - mówi Karol Ługowski, rzecznik lubelskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

 

Gazeta Wyborcza 07.05.09

Brak tagów